Rozšíření reverse - charge

Další novinkou, která vstupuje v platnost s příchodem Nového roku, je rozšíření režimu reverse - charge.

Konkrétně se jedná o dodání nemovité věci plátci, a to v případě, že plátce, který nemovitou věc dodává, uplatní daň podle paragrafu 56 odst. 5 zákona o DPH. Pokračuje tako rozšiřování režimu reverse - charge, který doznal změn již v letošním roce. Nejprve v dubnu, kdy mezi položky přibylo například dodání mobilních telefonů, herních konzolí, laptopů, tabletů či zařízení s integrovanými obvody, pokud celková částka základu daně veškerého dodávaného zboží převyšuje částku 100.000,- Kč.

Další rozšíření přinesl počátek července, kdy se jednalo o komodity, které jsou uvedeny pod kódy nomenklatury celního sazbeníku v kapitoel 10 a 12 - obiloviny a technické plodiny, včetně olejnatých semen a cukrové řepy. Opět platí, že režim se uplatní v případě, že částka základu daně překročí sumu 100.000,- Kč.

Posledním případem rozšíření reverse - charge je přidání cukrové řepy (kód 121291) ze září 2015.

Proč si vybrat právě nás?

 • UŠETŘÍTE!
  UŠETŘÍTE!
  Ušetříme Vám nejen peníze, ale i čas, spoustu starostí a energie! To vše můžete investovat do toho, čemu rozumíte nejlépe! Starosti s čísly a paragrafy svěřte nám!!!
  NEPLAŤTE ZBYTEČNĚ
  NEPLAŤTE ZBYTEČNĚ
  Neplaťte státu víc, než bezpodmínečně musíte!! Predikce a daňová optimalizace - to je cesta k ušetření peněz, které můžete použít jinak, lépe, výhodněji pro Vás. Ozvěte se nám, víme, jak na to!!!
  ZÁRUKA KVALITY
  ZÁRUKA KVALITY
  Proč právě nás? Protože jsme zkrátka nejlepší!!! Nevěříte? Ozvěte se nám a nechte se přesvědčit o našich kvalitách!!!
  ZKUŠENOST
  ZKUŠENOST
  Mnohaletá praxe v oboru, certifikáty dokládající naši odbornost, sledování nových trendů a jejich aplikování do praxe - to je naše jasná nabídka!!! Nabídnout Vám však můžeme mnohem víc...
  BUĎTE V OBRAZE
  BUĎTE V OBRAZE
  Účetnictví online - získejte přístup ke svým datům kdykoliv a odkudkoliv! Díky moderním technologiím Vám nabízíme možnost být stále v obraze!!!