Revoluce je tady!

Revoluce v evidenci hotovostních tržeb je realitou. Koncem března totiž podepsal prezident ČR Zákon o evidenci tržeb a tzv. Elektronická evidence tržeb (EET) vstoupí v platnost od prosince 2016.

Jako první přijdou na řadu živnostníci z oboru ubytování, stravování a pohostinství. V březnu 2017 začne povinnost platit i pro segment velkoobchodu a maloobchodu a přibližně po dalším roce se EET dotkne i ostatních činností.

Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR se po dlouhých jednáních s Ministerstvem financí podařilo vyjednat jedinečné výhody.  O co se konkrétně jedná?

-        elektronická evidence tržeb bude zaváděna postupně, jak bylo zmíněno na začátku tohoto článku

-        každá fyzická osoba dostane slevu 5.000,- Kč coby příspěvek na zavedení systému

-        dále bylo prosazeno, že zákazník nemusí převzít účtenku – v některých jiných státech je to bráno jako prohřešek trestaný pokutou

-        u stravovacích služeb došlo ke snížení DPH z 21 na 15%

-        živnostníci budou mít možnost si vybrat, jak budou tržby elektronicky evidovat. Nemusí se tedy obávat investic do dražšího vybavení, mohou využíti i velmi jednoduchého zařízení

 

Zajímá Vás problematika EET? Nejste si jisti, jak právě Vy budete řešit svoji situaci? Neváhejte nás kontaktovat – poradíme, vysvětlíme, případně vyřešíme za Vás!

Proč si vybrat právě nás?

 • UŠETŘÍTE!
  UŠETŘÍTE!
  Ušetříme Vám nejen peníze, ale i čas, spoustu starostí a energie! To vše můžete investovat do toho, čemu rozumíte nejlépe! Starosti s čísly a paragrafy svěřte nám!!!
  NEPLAŤTE ZBYTEČNĚ
  NEPLAŤTE ZBYTEČNĚ
  Neplaťte státu víc, než bezpodmínečně musíte!! Predikce a daňová optimalizace - to je cesta k ušetření peněz, které můžete použít jinak, lépe, výhodněji pro Vás. Ozvěte se nám, víme, jak na to!!!
  ZÁRUKA KVALITY
  ZÁRUKA KVALITY
  Proč právě nás? Protože jsme zkrátka nejlepší!!! Nevěříte? Ozvěte se nám a nechte se přesvědčit o našich kvalitách!!!
  ZKUŠENOST
  ZKUŠENOST
  Mnohaletá praxe v oboru, certifikáty dokládající naši odbornost, sledování nových trendů a jejich aplikování do praxe - to je naše jasná nabídka!!! Nabídnout Vám však můžeme mnohem víc...
  BUĎTE V OBRAZE
  BUĎTE V OBRAZE
  Účetnictví online - získejte přístup ke svým datům kdykoliv a odkudkoliv! Díky moderním technologiím Vám nabízíme možnost být stále v obraze!!!